Chiang Mai 2
Probudili smo se u 7 ujutro. Nakon kupaonice i cigarete, bio sam spreman za vođeni izlet (1700 THB pax). Otišli smo u kombiju s lokalnim vodičem. Prvo smo započeli s skupljanjem drugih turista po gradu, a zatim nastavili do lijepog vodopada.

Nakon nekoliko fotografija, otišli smo na pivo. Slijedilo je planinarenje šumom gdje smo vidjeli neku goruću smolu i leptire. Kako je veći dio grupe bio spor, malo smo napredovali s jednim izraelskim parom.

Odatle, između žutih polja riže koju su želi srpom, stigli smo do plantaže kafe i popili kafu.

Tamo je bio neki sablasni pauk.

Zatim smo se zaustavili na lokalnoj pijaci za 10 min i ručali se negdje pored puta.

Nije bila začinjena ili velika porcija, ali jestiva. Prvo je tu bila pržena piletina kao prilog, zatim neka supa (prevelik kutljača), a za karaj riža s nekim sosom. Sjedili smo s njemačkim parom i poljskom djevojkom pade sa stolice za susjednim stolom. Zatim smo se odvezli do najvišeg vrha Tajlanda (Doi Inthanon, 2565m). Nije naporno se popeti.

U parku je zabranjen alkohol, ali u blizini je bila zanimljiva šuma sa drvećem prekrivenim mahovinom i spomen na nesreću helikoptera.

Posljednja stanica bila je Pagoda kralja i kraljice, to su dva hrama na susjednim brdima s prekrasnim vrtom između.



Dok smo se kretali vrlo sporo, zaostajali smo prema rasporedu, a vozač je bio u žurbi s povratkom, prebacivalo nas je po sjedalima. Po dolasku smo otišli na terasu po pivo, a zatim u grad na noćnu tržnicu gdje smo kupili neke suvenire.

Završili smo u baru uz živu muziku. Grupa je pogriješila većinu stihova dok smo pili pivo (400 THB) iz plastičnih čaša, ali atmosfera je bila sjajna. Došli smo kući oko 1h.